Den otevřených dveří 2024

Dne 27. března 2024 se škola opět otevřela veřejnosti při příležitosti Dne otevřených dveří. Veškeré prostory základní i mateřské školy, speciálně pedagogického centra, školní družiny, internátu i školní jídelny a provozního zázemí se zeširoka otevřely všem zájemcům o možnost blíže nahlédnout do každodenního života dětí, žáků i všech pedagogických a nepedagogických pracovníků.

Všem přítomným návštěvníkům byly představeny základní informace týkající se vzdělávací koncepce organizace, její aktuální směřování, struktura vzdělávacích programů a zazněly také důležité informace k průběhu a organizaci zápisu do 1. ročníku základní školy i mateřské školy pro blížící se školní rok 2024-2025. Nechyběly ani zajímavé ukázky logopedických a speciálněpedagogických materiálů, učebnic a pomůcek

Den otevřených dveří byl spojen také s komentovanou prohlídkou všech nejen školních prostor s možností nahlédnutí do výuky, které se velmi statečně a zodpovědně chopili v letošním roce členové žákovského parlamentu ve spolupráci s žáky 9. ročníku. Tato výzva byla pro všechny žáky velmi cennou zkušeností. Nejen jim patří touto cestou velké poděkování!

Karneval 2024

Na konci února se v tělocvičně školy uskutečnil maškarní karneval pro děti ze školní družiny a internátu.  Vše začalo promenádou masek, kdy si děti mohly navzájem prohlédnout různorodost a nápaditost kostýmů.  Poté se děti bavily tancem a různými soutěžemi. Během celého karnevalu byly vyhlášeny dvě soutěže: nejlepší tanečník/tanečnice a nejoriginálnější maska. Na závěr maškarního karnevalu byly vítězům rozdány ceny.  A co všechno se na tomto maškarním odpoledni ještě odehrálo…? To se můžete podívat níže…

Halloweenské soutěžení

Na Halloweena jsme dětem připravili strašidelné odpoledne plné soutěží, které se odehrávalo před školou a za úplné tmy. Děti opět dostaly mapu stanovišť s vyznačeným pokladem a tak např. dlabaly dýně, skládaly z kaštanů iniciály svého jména, luštily tajenku skládáním slova, skládaly halloweenský obraz apod. Celá soutěž byla postavena na prohlubování spolupráce a hezkých vztahů. Bylo milé pozorovat, jak si děti vzájemně pomáhají a spolupracují mezi sebou. Odměna pak byla o to sladší.

V zahrádkářské kolonii

Po úspěšné výstavě „Barvy podzimu“, jsme se na pozvání pana Klimka z Českého zahrádkářského svazu, podívali do zahrádkářských kolonií v Jundrově. Pan Klimek opět velmi poutavě hovořil o zahradničení a trpělivě naslouchal a odpovídal dětem na jejich dotazy. Byli jsme se podívat i na obrovský banánovník, fíkovník a roztomilou drůbež. Odměnou tentokráte byly krásné květiny, které napřed zdobily internát, a pak je děti předaly svým maminkám.