Minigolf a cukrárna v Tišnově

V úterý 14. 9. jsme se vydali na naši druhou letošní výpravu. Tentokrát jsme se rozhodli, že vyrazíme až za hranice Brna. V Králově Poli jsme proto nasedli na vlak a odjeli do Tišnova. Nemuseli jsme jít ani moc daleko od nádraží, abychom dosáhli našeho cíle, kterým byl krásný minigolf u restaurace Tišnovská rychta. Přes počáteční obavy většiny dětí, se nakonec všichni vyzbrojeni holemi a míčky po menších skupinkách vrhli do akce. Přestože nemálo míčků jsme hledali v keřích nebo lovili z potůčku, k poslední osmnácté jamce došli všichni s úsměvem a náležitě hrdí na svůj podaný výkon. A proto nás i dnes za odměnu čekala návštěva v místní cukrárně, kde si děti objednaly zmrzlinu či zákusek. Vlakem jsme se pak vrátili zpět do Brna a celý den završili výbornou večeří v naší školní jídelně.

Kukuřičné bludiště

Zkrácené vyučování na začátku nového školního roku jsme využili a hned třetí den školy se vydali na naši první výpravu s dětmi z internátu. Cílem cesty bylo kukuřičné bludiště v Bystrci. Zde děti obdržely kartičky a dozvěděly se, co je jejich úkolem. Rozděleny do dvojic vyrazily hledat tabulky s písmenky, které následně zapisovaly do předložené tabulky. Labyrintem jsme bloudili tak dlouho, dokud jsme neobjevili vše potřebné, abychom vyluštili tajenku a mohli tak získat odměnu. Nakonec se to podařilo všem, a tak si děti na památku odvezly krásný rozvrh hodin a knížečku plnou nejrůznějších aktivit. Vzhledem k tomu, že jsme všichni v bludišti, utvořeném jako Česká republika, naběhali několik kilometrů, bylo potřeba se posilnit. Energie jsme ze sebe vydali tolik, že jsme po svačince ze školní jídelny zašli ještě i do nedaleké cukrárny a dali si zmrzku i jiné dobroty. Celý den jsme završili na krásném dětském hřišti a pak už opět vyrazili zpět do školy.
Dětem se celá akce moc líbila, i počasí nám přálo. Už se těšíme, co dalšího nás letos čeká.

Olympiáda

Další společnou akci dětí z internátu byla druhá olympiáda, kterou jsme uspořádali v areálu VUT, a kterou jsme navázali na první sportovní odpoledne konané na začátku školního roku. Tenkrát se nedostalo na jednu z nejzajímavějších disciplín, a to střílení z luku na terč. Proto jsme se po tradičním běhu, posilněni dobrou svačinkou, vrhli také na lukostřelbu, která se ukázala být složitější, než se na první pohled zdálo. Na závěr si děti zkusily i hod krikeťákem. Ve všech disciplínách podaly skvělé výkony. Po zásluze si proto odnesly krásné medaile, jež obdivovalo nemalé množství spolucestujících, když jsme se vraceli autobusem zpět do školy.

Čarodky

Konec dubna je velmi úzce spjat s pálením čarodějnic. Proto i my s dětmi z internátu jsme se rozhodli takovouhle akci uspořádat. Již tradičně jsme využili ohniště na naší školní zahradě. Menší děti měly nachystané krásné malé čarodějnice z papíru, které jsme pak mohli slavnostně hodit do ohně. Při té příležitosti jsme si nezapomněli opéct špekáčky a radovat se, že jsme opět všichni spolu, neboť jsme se takhle sešli poprvé od znovuotevření naší školy.

Tímto bychom také chtěli poděkovat našemu panu školníkovi a našim paním kuchařkám, díky kterým mohla akce proběhnout.

Vánoční besídka – prosinec 2020

Poslední týden před vánočními prázdninami jsme na internátě měli Vánoční besídku, na kterou se žáci velmi těšili, protože každý si přibližně o měsíc dříve anonymně vylosoval jednoho kamaráda na internátě, kterému vymyslí malý dárek, který by kamarádovi na internátě udělal radost.

Děti a rodiče se úkolu zhostili velmi zodpovědně. Dárečky byly pečlivě vybrány a hezky zabaleny do vánočního papíru.

Vychovatelé tedy mohli s dětmi vše nachystat a Vánoční besídka doprovázena přehráváním koled, ochutnávkou cukroví a překvapením v podobě vánočního punče pro děti, mohla začít. Tímto všem rodičům děkujeme za skvělou spolupráci.