Návštěva zoologické zahrady v Brně

Brněnská zoologická zahrada je každoročním cílem nejen školních výletů ale také i našeho internátu. Tentokrát jsme se do ní ovšem vydali v poněkud neobvyklý čas – v půlce října, tedy mimo hlavní sezónu.
Přes počáteční obavy, že se již všechna zvířata pomalu ukládají k zimnímu spánku, neboť prvních pár výběhů i klecí zelo prázdnotou, jsme nakonec měli možnost spatřit například celou vlčí smečku, psy hřivnaté, roztomilé červené pandy, žirafy i nejrůznější plazy. Ani klokani se nás ve vlastním výběhu nebáli a nechali se obdivovat z bezprostřední blízkosti. Prošli jsme si zcela novou stezku vedoucí nad šimpanzím výběhem, odkud jsme ale bohužel mohli pozorovat jen Bystrc a okolí. Tito lidoopové jsou totiž prozatím na návštěvě v jiné zoologické zahradě. Vyzkoušeli jsme také nové dětské hřiště a nezapomněli ani pohladit kozy a ovce v dětské zoo. Na památku si některé děti koupily pamětní mince a na zahřátí si na závěr výletu daly horkou čokoládu. Pak už byl ale nejvyšší čas vyrazit zpět do školy, kde nás čekala výborná večeře.
Celou akci jsme si užili, i když byly všechny obchůdky i stánky zavřené, a děti tak nemohly utrácet dle svých představ. Oddělení koťátek mělo navíc možnost dozvědět se nové a zajímavé informace hodící se k jejich celoroční hře “Putování za zvířátky”. Snad nám počasí bude přát i nadále, a i v dalších měsících se tak budeme moci vydat na obhlídku krásných přírodních míst, které Brno nabízí.