Halloween

Letos jsme Halloween na internátu pojali trochu netradičně a s mírným zpožděním. První listopadový den jsme si v naší cvičné kuchyňce upekli strašidelné medové perníčky. Děti si zkusily válet těsto, vykrajovat netopýry, strašidla a dýně, a také poznat, kdy je perníček hotový.
Ochutnávku jsme si ale nechali až na čtvrtek, kdy vypukla halloweenská slavnost naplno. Akci nastartovala diskotéka, kde se kromě volného tance uskutečnila i taneční soutěž párů. Všichni účastníci se do soutěžení pustili s vervou, a mezitím ostatní parket bedlivě sledovali, aby mohli vybrat vítěze. Za odměnu jsme se pak pustili do našich perníčků a “šumlenky” od paní kuchařky.
Čas rychle běžel, nastala tma a hlavní bod programu. Děti dostaly baterky a po jednom se vydaly na stezku odvahy ztemnělým internátem a ještě dál. A přestože na ně číhalo lecjaké strašidlo, statečně se všichni probojovali až na konec. Po cestě měly děti sbírat části strašidelného obrázku a na samém závěru ještě ve tmě najít několik pavouků. I s tímto si však všichni hravě poradili. Své hrdinství ztvrdili podpisem a na památku na tento speciální den dostali diplom.