Koniklece na Kamenném vrchu

Astronomické jaro mělo sice přijít teprve za pár dní, ale my ho šli s internátem vítat již 17. března. Vydali jsme se na Kamenný vrch, kde již hojně kvetla jedna brněnská rarita – koniklece. Tyto vzácné rostliny se zde nachází v nebývalém počtu, jedná se o jednu z nejrozsáhlejších populací na světě. A o tom jsme se mohli brzy přesvědčit sami.

Ze školy jsme vyrazili trolejbusem do Kohoutovic, odkud jsme procházkou došli do nedaleké rezervace. Hned u vstupu jsme spatřili první trs těchto nádherných rostlinek. Jak jsme pokračovali dále, květin přibývalo, louka byla místy spíše fialová než zelená. Veškerou krásu po celou dobu pečlivě zachycovaly děti na své telefony a foťáky.

Když jsme se dostatečně pokochali, usadili jsme se na lavičky a pařízky a pustili se do svačiny. Ještě nás čekal kus cesty, takže bylo potřeba se posilnit. Na konci jsme si navíc mohli dát odměnu. Stavili jsme se do cukrárny a na dětské hřiště na Kamenném vrchu. Když jsme snědli dobrůtky, nasedli jsme na trolejbus, který nás dovezl zpět k Anthroposu. Do školy se nám podařilo dorazit s předstihem, takže jsme si před večeří stihli ještě i pohrát.

Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a hřálo jako kdyby už bylo opravdové jaro. Tentokrát jsme navíc výlet zvládli bez bolavých nožiček. Těšíme se, co dalšího nám pěkné počasí přinese, a kam se příště podíváme.