Rozhledna Holedná

Na náš první opravdu jarní výlet jsme se vydali hned týden po návštěvě Kamenného vrchu. Autobus nás dovezl do Jundrova, odkud jsme šli oklikou až na rozhlednu. Cesta nebyla jen tak jednoduchá, děti totiž musely bedlivě pozorovat přírodu kolem sebe a na připravené kartičky zaznamenávat, jestli již spatřily nějakou tu jarní kytičku, včelku, motýla či třeba ptačí hnízdo. Také musely být ve střehu, aby se přikrčily před “ohněm”, vylezly na vyvýšené místo kvůli “vodě” nebo se schovaly před “medvědem”. Venku bylo nádherně, sluníčko hřálo, a my se tak kochali, že jsme nabrali malé zpoždění a trasu museli o kousek zkrátit. Po více než 3,5 km se před námi objevil náš cíl – rozhledna Holedná. Při pohledu na ni mnohým zatrnulo, takže nahoru vyšli jen ti opravdu nejodvážnější, ostatní nás zdola povzbuzovali. Když jsme si dostatečně užili výhled na celé Brno, slezli jsme dolů a společně s ostatními se vydali do Komína. A zde náš výlet zakončili, jak jinak než v cukrárně. Zmrzliny i zákusky do nás po výkonu padaly rychlostí blesku a pak už nás čekala jen cesta MHD zpět na internát a opět výborná večeře.