Papilonia

Ve čtvrtek 5.5. nás čekala vycházka do centra města. Naším cílem tentokrát nebyly místní památky, ale Papilonia nacházející se v obchodním centru Rozkvět. Uvnitř tohoto domu jsme měli možnost dostat se do bezprostředního kontaktu s nespočetným množstvím exotických motýlů. A nejen to. Kromě nich zde poletovali malinkatí exotičtí ptáčci, pod nohama běhaly malinkaté křepelky, rozvážně pochodovaly dvě želvy a v rybníčku plavaly nádherně zbarvené rybky. Lepší výhled nám umožnila galerie, kde jsme se také všichni vyfotili. Viděli jsme kukly, ze kterých se dříve či později vylíhnou další obyvatelé tohoto krásného malého tropického království. A kdo chtěl, mohl si motýlka vzít i do dlaně. K tomu dětem pomohl nektar, který jim velmi milá paní ošetřovatelka nakapala nu ruku. Stejně tak nás seznámila s řadou zajímavostí a ochotně odpovídala na veškeré naše dotazy. Když jsme se dostatečně vynadívali, zkontrolovali, zda si neodnášíme motýlka na zádech a nakoupili suvenýry, opustili jsme Papilonii a na náměstí Svobody posvačili. A protože bylo velké teplo, v nedaleké cukrárně jsme si dali zmrzlinu. Sovičky vše poctivě dokumentovaly.

Pak už nás čekala jen cesta zpět do školy.

Všem zvířátkům i zaměstnancům tímto děkujeme za nezapomenutelný zážitek.