Den přírodních věd pro školy 2022

Ve středu 5. října 2022 proběhl 10. ročník soutěže Den přírodních věd, které pořádalo Zoo Brno ve spolupráci se Střední průmyslovou školou chemickou v Brně.

Na šesti odborných stanovištích (zoologie bezobratlých, zoologie plazů a obojživelníků, zoologie savců, botanika, chemie a fyzika) žáci zhlédli jednotlivé prezentace a odpovídali na 18 otázek. Při správném zodpovězení všech otázek žáci mohli získat až 36 bodů. Žáci se během soutěže pohybovali po areálu Zoo a mohli tak při přesunech na jednotlivá stanoviště pozorovat zvířata a život v Zoo.

Soutěže se zúčastnilo 57 družstev žáků 6. a 7. tříd, 66 družstev 8. a 9. tříd a 19 družstev studentů víceletých gymnázií.

Naše škola se zúčastnila v kategorii 8. a 9. tříd, letos ve dvou tříčlenných družstvech. Školu reprezentovalo první družstvo: Jakub Dostál z VIII. A, Štěpán Němec a Jana Pospíchalová z IX. A a druhé družstvo: Petr Zobač z VIII. A, Lukáš Dvořáček a Dominik Mašek z IX. A. Družstva se umístila na 48. místě (24,83 bodů) a 62. místě (20,59 bodů).

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.