Novinářem na malou chvíli

V rámci školního projektu „Novinářem na malou chvíli“ proběhla beseda s redaktorkou Ivou Vodákovou z České televize, která navštívila žáky, aby jim předala informace, jak vypadá pracovní den redaktora. Žáci si tak mohli zkusit aplikovat základní novinářské otázky při hrané tiskové konferenci nebo se vžít do role moderátorů zpravodajství, kde si zkusili práci se čtecím zařízením.
Žáci zjistili, že to není vůbec jednoduché povolání. Uvědomili si rovněž, jakou míru zodpovědnosti nesou všichni redaktoři a kolik lidí je potřeba, aby vše v redakci fungovalo tak, jak má.
V projektu budou žáci II. stupně pokračovat i nadále a jeho dalším cílem bude naučit žáky kritičtěji přistupovat k mediálnímu obsahu a na chvíli si vyzkoušet práci novinářů včetně tvorby reportáží na různá témata.