Výlet do ZOO Brno

V úterý 6. 9. 2022 jsme společně zavítali do brněnské ZOO. Viděli jsme různá zvířata jako například plameňáky, tygry, surikaty, pandy, papoušky a mnoho dalších. Zvířátka je možné vidět ve fotogalerii. Během prohlídky děti zároveň odpovídaly na různé otázky, které jim vychovatelé pokládali, a vždy přitom měly na výběr odpověď z několika možností. Děti si pak za správné odpovědi počítaly body a na konci proběhlo krátké vyhodnocení, kdy první tři místa byla oceněna magnetkou s vybranými zvířátky ze ZOO. Výlet se všem moc líbil a těšíme se na další, které máme v průběhu roku v plánu.

Sportovní odpoledne LOGO 2022

Ve středu 15. června se uskutečnil již 3. ročník Sportovního odpoledne LOGO 2022 na stadioně VUT v Brně. Tentokráte se k nám v rámci výletu připojily i děti ze ZŠ Kamenomlýnská. Také nás navštívily děti ze ZŠS ELPIS. Sportovní nadšení, radost a přátelská atmosféra nás provázela celým odpolednem. Všichni si olympiádu moc užili a sportovní duch spojil děti všech tří škol nejen na společné fotografii. Odměnou byly krásné medaile, které si odnesly všechny děti. Poděkování patří především všem šikovným dětem a jejich vzájemné ohleduplnosti. Dále všem ochotným vychovatelům, učitelům a rodičům. Děkujeme i sponzorovi akce, díky němuž se mohlo toto sportovní odpoledne uskutečnit.

Papilonia

Ve čtvrtek 5.5. nás čekala vycházka do centra města. Naším cílem tentokrát nebyly místní památky, ale Papilonia nacházející se v obchodním centru Rozkvět. Uvnitř tohoto domu jsme měli možnost dostat se do bezprostředního kontaktu s nespočetným množstvím exotických motýlů. A nejen to. Kromě nich zde poletovali malinkatí exotičtí ptáčci, pod nohama běhaly malinkaté křepelky, rozvážně pochodovaly dvě želvy a v rybníčku plavaly nádherně zbarvené rybky. Lepší výhled nám umožnila galerie, kde jsme se také všichni vyfotili. Viděli jsme kukly, ze kterých se dříve či později vylíhnou další obyvatelé tohoto krásného malého tropického království. A kdo chtěl, mohl si motýlka vzít i do dlaně. K tomu dětem pomohl nektar, který jim velmi milá paní ošetřovatelka nakapala nu ruku. Stejně tak nás seznámila s řadou zajímavostí a ochotně odpovídala na veškeré naše dotazy. Když jsme se dostatečně vynadívali, zkontrolovali, zda si neodnášíme motýlka na zádech a nakoupili suvenýry, opustili jsme Papilonii a na náměstí Svobody posvačili. A protože bylo velké teplo, v nedaleké cukrárně jsme si dali zmrzlinu. Sovičky vše poctivě dokumentovaly.

Pak už nás čekala jen cesta zpět do školy.

Všem zvířátkům i zaměstnancům tímto děkujeme za nezapomenutelný zážitek.

Lanáček

19.5. jsme se s internátem vydali na Kamenný vrch. Tentokrát ovšem nikoliv za kytičkami jako v březnu, ale na venkovní hřiště Lanáček. Zde si mohly děti zařádit na nejrůznějších překážkách, zaskákat na nafukovací bublině či se povozit na lanovce. Kdo chtěl, mohl si na lanovém sportovišti i zazávodit. Výkony všech zúčastněných byly excelentní. Hrála se také velmi oblíbená “Zombie baba”. Síly jsme doplnili svačinkou, a protože nám počasí přálo, na zchlazení jsme si dali i zmrzlinu z místní cukrárny. Pak jsme si ještě chvíli pohráli, než nastal čas vyrazit na trolejbus. Ten nás odvezl až k Anthroposu, abychom stihli večeři, kterou pro nás připravila paní kuchařka.

 

Knihovna

Březen, jakožto měsíc knihy, jsme nemohli zakončit jinak než návštěvou knihovny. Tentokrát ale jen s prvostupňovými dětmi. Počasí zrovna nevybízelo k dlouhým procházkám, a tak jsme volili variantu autobus, přestože knihovna v Jundrově od naší školy není příliš vzdálená. Paní knihovnice nás velmi mile přivítala. Pro děti měla připravený program “Zvířátka v pohádkách”. Připomněli jsme si, kde všude zvířata vystupují a seznámili se i s dalšími pohádkami. Paní knihovnice nám ukázala spousty knížek s touto tematikou a z některých nám i četla. Následně děti plnily obtížný kvíz z říše živočichů, kde se dozvěděly, jak se drbe tučňák nebo jak velký je klokan, když se narodí. Na závěr nás paní knihovnice seznámila s tím, jak to v takové knihovně chodí, jak poznat beletrii od encyklopedie, i kde obojí hledat. Za doprovodu písniček se zvířátky si děti prohlédly a prolistovaly knihy i časopisy, a mohly se tak inspirovat při výběru jejich další četby. Čas nás neúprosně tlačil, a tak jsme za všechno poděkovali, v nedalekém obchůdku koupili něco na zub sobě i starším dětem a autobusem se vrátili zpět do školy, kde už na nás čekal zbytek internátu, ale také domácí úkoly.