Akce školy/fotogalerie

Podzimní dýňové setkání

Dne 22. října 2021 jsme v areálu školní zahrady uspořádali neformální a přátelské „Podzimní dýňové setkání“ rodičů, dětí, žáků, zaměstnanců a přátel školy. Velmi nás potěšila účast paní Ing. Zdenky Markové (zástupce za zřizovatele – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy), paní PhDr. Marie Klusoňové (odbor školství města Brna) a v neposlední řadě také účast vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých KHS JMK – paní MUDr. Evy Lysé. Pozvání přijali rovněž zástupci Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, se kterou naše škola již několik let velmi úzce spolupracuje.

Tato událost byla skvělou příležitostí pro představení koncepčních záměrů nového vedení školy – pana ředitele Petra Kopečného a stala se rovněž prostorem pro sdílení společných úvah o dalším směřování školy.

Setkání v dýňovém podzimním duchu doprovázelo slunečné podzimní počasí doplněné podzimními barvami a bylo vskutku vydařenou událostí. Celým odpolednem prolínala velmi přátelská a radostná atmosféra. Pro všechny přítomné návštěvníky byl zajištěn program s tematicky laděnými pohybovými i výtvarnými aktivitami spolu s drobným občerstvením.

Velké díky za organizaci tohoto aktivně prožitého a radostného odpoledne patří celému kolektivu školy a především všem dětem, žákům, rodičům a hostům, kteří dali dýňovému radování nezapomenutelný rozměr.

Návštěva zoologické zahrady v Brně

Brněnská zoologická zahrada je každoročním cílem nejen školních výletů ale také i našeho internátu. Tentokrát jsme se do ní ovšem vydali v poněkud neobvyklý čas – v půlce října, tedy mimo hlavní sezónu.
Přes počáteční obavy, že se již všechna zvířata pomalu ukládají k zimnímu spánku, neboť prvních pár výběhů i klecí zelo prázdnotou, jsme nakonec měli možnost spatřit například celou vlčí smečku, psy hřivnaté, roztomilé červené pandy, žirafy i nejrůznější plazy. Ani klokani se nás ve vlastním výběhu nebáli a nechali se obdivovat z bezprostřední blízkosti. Prošli jsme si zcela novou stezku vedoucí nad šimpanzím výběhem, odkud jsme ale bohužel mohli pozorovat jen Bystrc a okolí. Tito lidoopové jsou totiž prozatím na návštěvě v jiné zoologické zahradě. Vyzkoušeli jsme také nové dětské hřiště a nezapomněli ani pohladit kozy a ovce v dětské zoo. Na památku si některé děti koupily pamětní mince a na zahřátí si na závěr výletu daly horkou čokoládu. Pak už byl ale nejvyšší čas vyrazit zpět do školy, kde nás čekala výborná večeře.
Celou akci jsme si užili, i když byly všechny obchůdky i stánky zavřené, a děti tak nemohly utrácet dle svých představ. Oddělení koťátek mělo navíc možnost dozvědět se nové a zajímavé informace hodící se k jejich celoroční hře “Putování za zvířátky”. Snad nám počasí bude přát i nadále, a i v dalších měsících se tak budeme moci vydat na obhlídku krásných přírodních míst, které Brno nabízí.

Minigolf a cukrárna v Tišnově

V úterý 14. 9. jsme se vydali na naši druhou letošní výpravu. Tentokrát jsme se rozhodli, že vyrazíme až za hranice Brna. V Králově Poli jsme proto nasedli na vlak a odjeli do Tišnova. Nemuseli jsme jít ani moc daleko od nádraží, abychom dosáhli našeho cíle, kterým byl krásný minigolf u restaurace Tišnovská rychta. Přes počáteční obavy většiny dětí, se nakonec všichni vyzbrojeni holemi a míčky po menších skupinkách vrhli do akce. Přestože nemálo míčků jsme hledali v keřích nebo lovili z potůčku, k poslední osmnácté jamce došli všichni s úsměvem a náležitě hrdí na svůj podaný výkon. A proto nás i dnes za odměnu čekala návštěva v místní cukrárně, kde si děti objednaly zmrzlinu či zákusek. Vlakem jsme se pak vrátili zpět do Brna a celý den završili výbornou večeří v naší školní jídelně.

Kukuřičné bludiště

Zkrácené vyučování na začátku nového školního roku jsme využili a hned třetí den školy se vydali na naši první výpravu s dětmi z internátu. Cílem cesty bylo kukuřičné bludiště v Bystrci. Zde děti obdržely kartičky a dozvěděly se, co je jejich úkolem. Rozděleny do dvojic vyrazily hledat tabulky s písmenky, které následně zapisovaly do předložené tabulky. Labyrintem jsme bloudili tak dlouho, dokud jsme neobjevili vše potřebné, abychom vyluštili tajenku a mohli tak získat odměnu. Nakonec se to podařilo všem, a tak si děti na památku odvezly krásný rozvrh hodin a knížečku plnou nejrůznějších aktivit. Vzhledem k tomu, že jsme všichni v bludišti, utvořeném jako Česká republika, naběhali několik kilometrů, bylo potřeba se posilnit. Energie jsme ze sebe vydali tolik, že jsme po svačince ze školní jídelny zašli ještě i do nedaleké cukrárny a dali si zmrzku i jiné dobroty. Celý den jsme završili na krásném dětském hřišti a pak už opět vyrazili zpět do školy.
Dětem se celá akce moc líbila, i počasí nám přálo. Už se těšíme, co dalšího nás letos čeká.

Olympiáda

Další společnou akci dětí z internátu byla druhá olympiáda, kterou jsme uspořádali v areálu VUT, a kterou jsme navázali na první sportovní odpoledne konané na začátku školního roku. Tenkrát se nedostalo na jednu z nejzajímavějších disciplín, a to střílení z luku na terč. Proto jsme se po tradičním běhu, posilněni dobrou svačinkou, vrhli také na lukostřelbu, která se ukázala být složitější, než se na první pohled zdálo. Na závěr si děti zkusily i hod krikeťákem. Ve všech disciplínách podaly skvělé výkony. Po zásluze si proto odnesly krásné medaile, jež obdivovalo nemalé množství spolucestujících, když jsme se vraceli autobusem zpět do školy.