Akce školy/fotogalerie

Sportovní odpoledne LOGO 2022

Ve středu 15. června se uskutečnil již 3. ročník Sportovního odpoledne LOGO 2022 na stadioně VUT v Brně. Tentokráte se k nám v rámci výletu připojily i děti ze ZŠ Kamenomlýnská. Také nás navštívily děti ze ZŠS ELPIS. Sportovní nadšení, radost a přátelská atmosféra nás provázela celým odpolednem. Všichni si olympiádu moc užili a sportovní duch spojil děti všech tří škol nejen na společné fotografii. Odměnou byly krásné medaile, které si odnesly všechny děti. Poděkování patří především všem šikovným dětem a jejich vzájemné ohleduplnosti. Dále všem ochotným vychovatelům, učitelům a rodičům. Děkujeme i sponzorovi akce, díky němuž se mohlo toto sportovní odpoledne uskutečnit.

Přespání ve škole aneb noční dobrodružství

Dne 2. června 2022 byla pro žáky základní školy uspořádána akce „Přespání ve škole aneb noční dobrodružství“. Žáci měli možnost strávit noc ve svých kmenových třídách společně se svými vyučujícími a spolužáky. Cílem bylo podpořit zejména kamarádské vztahy, a podpořit tak celkové třídní klima.

Odpoledne proběhl program na dětském hřišti HROCH v Jundrově, kde měli žáci možnost se dostatečně vyřádit na vzduchové trampolíně, houpačkách, prolézačkách nebo vyzkoušet lanovku a osvěžit se ledňáčkem či limonádou. Po návratu zpět do školy byla připravena večeře na americký způsob, jak jinak než s pizzou. Následovalo společné promítání filmu v tělocvičně s popcornem, a nechyběla ani stezka večerní školou pro odvážné plná „nočních dobrodružství“.  

A jak jsme vše společně prožili? Podívejte se sami 😊.  

Velké poděkování patří především všem pedagogickým pracovníkům, kteří se na organizaci celé akce podíleli, a dopřáli tak dětem nezapomenutelný zážitek.  

Papilonia

Ve čtvrtek 5.5. nás čekala vycházka do centra města. Naším cílem tentokrát nebyly místní památky, ale Papilonia nacházející se v obchodním centru Rozkvět. Uvnitř tohoto domu jsme měli možnost dostat se do bezprostředního kontaktu s nespočetným množstvím exotických motýlů. A nejen to. Kromě nich zde poletovali malinkatí exotičtí ptáčci, pod nohama běhaly malinkaté křepelky, rozvážně pochodovaly dvě želvy a v rybníčku plavaly nádherně zbarvené rybky. Lepší výhled nám umožnila galerie, kde jsme se také všichni vyfotili. Viděli jsme kukly, ze kterých se dříve či později vylíhnou další obyvatelé tohoto krásného malého tropického království. A kdo chtěl, mohl si motýlka vzít i do dlaně. K tomu dětem pomohl nektar, který jim velmi milá paní ošetřovatelka nakapala nu ruku. Stejně tak nás seznámila s řadou zajímavostí a ochotně odpovídala na veškeré naše dotazy. Když jsme se dostatečně vynadívali, zkontrolovali, zda si neodnášíme motýlka na zádech a nakoupili suvenýry, opustili jsme Papilonii a na náměstí Svobody posvačili. A protože bylo velké teplo, v nedaleké cukrárně jsme si dali zmrzlinu. Sovičky vše poctivě dokumentovaly.

Pak už nás čekala jen cesta zpět do školy.

Všem zvířátkům i zaměstnancům tímto děkujeme za nezapomenutelný zážitek.

Lanáček

19.5. jsme se s internátem vydali na Kamenný vrch. Tentokrát ovšem nikoliv za kytičkami jako v březnu, ale na venkovní hřiště Lanáček. Zde si mohly děti zařádit na nejrůznějších překážkách, zaskákat na nafukovací bublině či se povozit na lanovce. Kdo chtěl, mohl si na lanovém sportovišti i zazávodit. Výkony všech zúčastněných byly excelentní. Hrála se také velmi oblíbená “Zombie baba”. Síly jsme doplnili svačinkou, a protože nám počasí přálo, na zchlazení jsme si dali i zmrzlinu z místní cukrárny. Pak jsme si ještě chvíli pohráli, než nastal čas vyrazit na trolejbus. Ten nás odvezl až k Anthroposu, abychom stihli večeři, kterou pro nás připravila paní kuchařka.

 

Velikonoční pátračka ve školní družině

Ve středu 13.4. se děti ze školní družiny vydaly najít ztracené kuřátko a jeho kamarády. Děti si během hledání kuřátek vyzkoušely a připomněly nejrůznější velikonoční zvyky a hry. Seznámily se i s velikonočním příběhem a zjistily, které tradice jsou typické pro velikonoční týden. Vše nakonec dobře dopadlo, děti našly všechna kuřátka a odměna je za jejich odvahu a píli rozhodně neminula.