Celodenní výlet do ZOO Olomouc

Začátkem školního roku jsme podnikli celodenní výlet do ZOO Olomouc. Na tento výlet jsme se moc těšili a jsme rádi, že se mohl uskutečnit. Do Olomouce jsme se vydali novým moderním vlakem RegioPanter, a tak nám cesta krásně a rychle ubíhala. Po cestě jsme hráli karetní hry, povídali si, poslouchali hudbu apod. Po příjezdu na hlavní nádraží v Olomouci jsme přestoupili na autobus a vystoupili na Svatém Kopečku. Ve stínu stromů jsme poobědvali vynikající řízek od našich paní kuchařek a šli se podívat na nádherný výhled, kde jsme viděli krásné město Olomouc. Zavítali jsme i do baziliky Navštívení Panny Marie, kde jsme si prohlédli bohatou barokní výzdobu a zapálili jsme i svíčky za naše kamarády a rodiny. Pak jsme se již pěšky vydali do nedaleké zoologické zahrady. Děti si vybraly z mapy, která zvířata chtějí vidět, a tak jsme se vydali na dobrodružnou cestu královstvím divočiny. Ještě před tím jsme se zastavili u kůzlátek, kterým jsme kupovali krmení, hladili si je a fotili se s nimi. Odvážnější se s paní vychovatelkou vydali i na rozhlednu. Děti užasly z krále zvířat, který právě odpočíval, obdivovaly podmořský svět a zaujatě sledovaly skoky klokana rudého z daleké Austrálie. Viděli jsme spousty dalších zvířat, o kterých jsme si přečetli zajímavé informace. Přestože jsme měli v nohách už více jak 15 km, děti náhle ožily u lanového centra a užívaly si tuto skvělou atrakci. Pak jsme již šli na autobus, z kterého jsme v dáli viděli pořádnou bouřku a vlakem jsme se plni zážitků a nových informací vraceli do Brna.