Zřícenina hradu Obřany

Středa 5. 10. 2022 byla výletová. Čekal nás totiž první velký výlet v rámci našeho ročního projektu. Proto jsme vyrazili na zříceninu hradu Obřany. Nejprve jsme do brněnských Obřan dorazili tramvají, poté jsme už vyrazili pěšky. Všechny děti přitom dostaly pracovní list s názvem Podzimní procházka, na kterém si značily splnění zadaných úkolů. Pro představu zde byly úkoly jako maluj větvičkou, ukaž něco červeného nebo oranžového, najdi kytku, poslouchej se zavřenýma očima a podobně. Zároveň jsme po cestě sbírali různé přírodniny. Hlavně tedy listy, šípky nebo žaludy. Daly se tak pořídit krásné fotografie přírody. Samotný výstup na danou zříceninu byl pak už poměrně náročný a mnohým dětem dal dost zabrat. Nakonec jsme však všichni vystoupali až na vrchol. Dokonce zde jedna z dívek našla i živého slepýše. Zvládli jsme pak i sestup dolů a na závěr výletu nám příroda na obloze ještě dokonce vytvořila kouzelné červánky.