Kukuřičné bludiště

Zkrácené vyučování na začátku nového školního roku jsme využili a hned třetí den školy se vydali na naši první výpravu s dětmi z internátu. Cílem cesty bylo kukuřičné bludiště v Bystrci. Zde děti obdržely kartičky a dozvěděly se, co je jejich úkolem. Rozděleny do dvojic vyrazily hledat tabulky s písmenky, které následně zapisovaly do předložené tabulky. Labyrintem jsme bloudili tak dlouho, dokud jsme neobjevili vše potřebné, abychom vyluštili tajenku a mohli tak získat odměnu. Nakonec se to podařilo všem, a tak si děti na památku odvezly krásný rozvrh hodin a knížečku plnou nejrůznějších aktivit. Vzhledem k tomu, že jsme všichni v bludišti, utvořeném jako Česká republika, naběhali několik kilometrů, bylo potřeba se posilnit. Energie jsme ze sebe vydali tolik, že jsme po svačince ze školní jídelny zašli ještě i do nedaleké cukrárny a dali si zmrzku i jiné dobroty. Celý den jsme završili na krásném dětském hřišti a pak už opět vyrazili zpět do školy.
Dětem se celá akce moc líbila, i počasí nám přálo. Už se těšíme, co dalšího nás letos čeká.